Kasko sigortalı aracın çalınması halinde tazminat ödenmeden önce bekleme süresi var mıdır?
Yetkili makamların yaptıkları araştırmalar süresince eğer aracınız 30 gün içinde bulunmadıysa, yetkili makamdan aracın bulunamadığına dair yazı alınmalıdır. Sonrasında, sigortacı tazminatı ödeyecektir. Buna karşın, bildirinin yapıldığı anda sigorta ettiren veya hak sahibi hakkında bir soruşturma açılmış ise bu soruşturmanın tamamlanmasına kadar sigortacı tazminat ödemenizi bekletebilir.
     
Okunma Sayısı : 862

Bu yapılan tazminat ödemesinden sonra araç bulunduğu takdirde, bu durumu tazminatı alan sigortalı yazı ile sigortacıya derhal bildirmekle yükümlüdür. Sigortalı, aldığı tazminatı iade ederek aracını geri alabilir veya aracın mülkiyetini sigortacıya devredebilir.

Anlaşmalı Servis ne demektir? (Kasko Ürünü)

Sigorta şirketleri kasko hasarlarında sigortalılarına daha iyi ve güvenilir hizmet verebilmek için araçların tamir ve onarımını en uygun koşullarda sağlayabilecek yetkili servislerle anlaşabilirler. Bu servisler aracılığı ile sigortalı, hasar ile ilgili olarak herhangi bir ödeme yapmayacak ve aracındaki hasar yetkili servisler tarafından giderilecektir. Sigorta şirketi ile anlaşma sağlayan yetkili servislere ‘’Anlaşmalı Servis’’ denilmektedir.