CITROËN
C5 Aircross
CESUR VE ETKİLEYİCİ BİR KİMLİK
Lansman Tarihi
2019

GENEL
 
CESUR VE ETKİLEYİCİ BİR KİMLİK
4,50 mt uzunluğuyla güçlü ve dinamik kişiliğini ortaya koyuyor. Geniş ve iddialı önyüz tasarımı, yüksek kaputu ve renkli Airbump® grafikleri ile vurgulanan akıcı çizgileri, 230 mm yerden yüksekliği, kavisli paneli, çamurluk korumaları ve göz alıcı iki renkli tavan barları ile Yeni C5 Aircross SUV segmentine taptaze bir nefes getiriyor.
 
KORUMA VE HUZURU BİR ARADA SUNAN İÇ KABİN
Yeni C5 Aircross SUV'un kabini hem geniş hem de görkemli. Cömert ve akıcı hatlara sahip unsurları birleştirirken fonksiyonelliği de göz ardı etmiyor. Yatay hatlara sahip güçlü bir gösterge paneli ve ısı-korumalı panel ön bölümde boydan boya uzanmakta.
 
30 FARKLI DIŞ VE 5 FARKLI İÇ KİŞİSELLEŞTİRME KOMBİNASYON TEMASI
Yeni C5 Aircross SUV geniş bir kişilleştirme seçenek skalası sunmakta. 7 farklı gövde rengi ve 3 renk paketi (gümüş, beyaz ve kırmızı) 30 farklı kombinasyon yapılmasına imkan tanıyor. Bu dış renkler İnci Siyah tavan ile kombine edilebiliyor.
 
20 ADET SÜRÜŞ DESTEK TEKNOLOJİSİ
Bu teknolojiler otonom sürüşe doğru bir adımı temsil etmektedir. Güvenlik Freni, Çarpışma Sonrası Güvenlik Freni, Kör Nokta Görüş Sistemi, Aktif Şerit İhlali Uyarısı, Stop&Go işlevi içeren Adaptif Hız Sabitleme, Çarpışma Riski Alarmı, Kahve Molası Uyarısı, Sürücü Dikkat Uyarısı, Hız Limiti Tanıma Sistemi, Otoyol Sürüş Desteği, Otomatik Aydınlatma Fonksiyonu.
 
6 FARKLI BAĞLANTI TEKNOLOJİSİ
Yeni C5 Aircross SUV, sürücü ve yolcuların dijital dünyaları ve araçları arasında kesintisiz bağlantıyı sağlamayı amaçlayan ileri teknoloji ürünü sitemler sunmaktadır: Mirror Screen, Apple Car Play TM gibi teknolojileri barındıran, kullanıcıların aracın ayarlarını kontrol ve adapte edebilecekleri, multimedia sistemine, telefon, klima ve navigasyona ulaşabilecekleri 8 inch "kapasitif" dokunmatik ekran kablosuz şarj imkanı ve ConnectedCAM Citroën™'i de barındırmaktadır.
 
GÜÇLÜ VEVERİMLİ MOTOR SEÇENEKLERİ
2 Benzinli Motor Seçeneği: PureTech 130 S&S 6-ileri manuel ve PureTech 180 S&S 8-ileri tam otomatik. 3 Dizel Motor Seçeneği: BlueHDi 130 6-ileri manuel, BlueHDi 130 S&S 8-ileri tam otomatik ve BlueHDi 180 S&S 8-ileri tam otomatik. 8-ileri tam otomatik vites kutusunun en son geliştirilen versiyonunu sunan araçta, elektronik kontrollü EAT8 (Efficient Automatic Transmission) daha fazla verim ve konfor sunmaktadır. EAT8, eklenen 2 vites ile EAT6'ya kıyasla %7 daha fazla yakıt ekonomisi sunmaktadır. 8 kademeli viteste geçiş aralıkları kısaltılarak daha yumuşak bir geçiş sağlanmıştır.